Get Adobe Flash player
Версия для слабовидящих

Официальный интернет-портал правовой информации
просмотров: 161
просмотров: 161

Очный тур НПК учащихся «Чистая наука»  состоится 11 декабря 2019 года в 14.00 в МБОУ « Башкирская  гимназия № 158 имени Мустая Карима», по адресу: г. Уфа, ул. Загира Исмагилева,1
Программа:

14.00 -14.30  –  пленарная часть
15.00 – 16.30  – работы в секциях
17.00 –   награждение
Список участников очного тура НПК учащихся « Чистая наука»:


I БҮЛЕК.«ТУҒАН ТЕЛЕМ– ИРКӘ ГƟЛƟМ»
(«РОДНОЙ ЯЗЫК МОЙ - НЕЖНЫЙ ЦВЕТОК»

 
 I БҮЛЕК. «ТУҒАН ТЕЛЕМ– ИРКӘ ГƟЛƟМ»
(«РОДНОЙ ЯЗЫК МОЙ – НЕЖНЫЙ ЦВЕТОК»)

  1. Мағизова Ильнара, 8-се класс, Күгәрсен районы Йомағужа 2-се һанлы урта мәктәбе

Етәксеһе – Абсаликова Әсмә Әбҡәҙировна

  1. Искужина Гөлиә,5-се класс, Өфө ҡалаһының 119-сы мәктәбе

Етәксеһе –      Ҡотлоева Зөлфирә Ильясовна

  1. Ҡунафина Эльвина, 8-се класс, Баҡалы районы Баҡалы 1-се һанлы урта мәктәбе

Етәксеһе –  Ғәлиуллина Тәслиә Инсаф ҡыҙы

  1. Вәлиев Иҙел, 8-се класс, Әлшәй районы Раевка ауылы гимназияһы

Етәксеһе –  Зарипова Рәмзиә Шакировна

  1. Шайхузина Александра, 8 класс, лицей №6, город Уфа

Руководитель – Мухаметдинова  Айгуль Динисламовна

6.Калимуллин Ильдан  Ильнур улы,   65 нче Татар гимназиясенең 7а сыйныф укучысы

Җитәкчесе: Фаткуллина Лилия Рәис кызы

  1. Шәйғәрҙәнова Әлиә, 11-се класс, М.Кәрим исемендәге 158-се Башҡорт гимназияһы

Етәксеһе –  Миһранова Фәриҙә Ҡазихан ҡыҙы
 111

II БҮЛЕК. ТУҒАН ТЕЛДЕ ҺАҠЛАУҘА ТЕАТР СӘНҒӘТЕНЕҢ РОЛЕ
(РОЛЬ ТЕАТРАЛЬНОГО ИСКУССТВА В СОХРАНЕНИИ РОДНОГО ЯЗЫКА)

 II БҮЛЕК. ТУҒАН ТЕЛДЕ ҺАҠЛАУҘА ТЕАТР СӘНҒӘТЕНЕҢ РОЛЕ

(РОЛЬ ТЕАТРАЛЬНОГО ИСКУССТВА В СОХРАНЕНИИ РОДНОГО ЯЗЫКА)

  1. 1. Шайхуллин Әмир, 8-се класс, Өфө ҡалаһының 119-сы мәктәбе

Етәксеһе – Ишкинина Сәриә Фазулловна

  1. Ҡалҡаманова Әҙилә, 8-се класс, Хоҙайбирҙе ауылы урта мәктәбе, Күгәрсен районы

Етәксеһе – Әмерханова Дилбәр Шәфҡәт ҡыҙы

  1. Латыпова Рузалина, 9-сы класс, Көҙән урта мәктәбе, Ишембай районы

Етәксеһе – Зарипова Мнеүәрә Әбделҡәҙир ҡыҙы

  1. 4. Хасанова Лилиана, 8-се класс, Хоҙайбирҙе ауылы урта мәктәбе, Күгәрсен районы

Етәксеһе –  Хасанова Нурзиля Хисматулловна

  1. Аллаярова Раушания, 10-сы класс, Ишҡол ауылы урта мәктәбе, Әбйәлил районы

Етәксеһе – Ғарипова Роза Хәлим ҡыҙы

  1. Ғарипова Нәркәс Ишҡол ауылы урта мәктәбе, Әбйәлил районы

Етәксеһе – Ғарипова Роза Хәлим ҡыҙы

  1. 7. Ғәббәсов Ғәзиз, 10-сы класс, Республика политехник лицей-интернатыКүмертау ҡалаһы

Етәксеһе – Ишкинина Фәузиә Ғирфановна

  1. Игликова Аида Марий Эл республикаһы Йошкар-Ола ҡалаһы Марий дәүләт

университеты студенты

Етәксеһе –Игелекова Айгөл Иршат ҡыҙы

  1. Цурикова Яна, 8 класс, Нефтеева Анна, 9 класс, Ишимбайское СУВУ

Руководитель – Киньзягулова Ленура Ишбулдовна

  1. 10. Еремина Любовь, 9 класс, школа № 7, город Уфа

Руководитель –  Нургалина Альмира Фарвазовна

  1. Малова Наталия, 9 класс, Ишимбайского СУВУ

Руководитель – Ибрагимова Альфия Ураловна

III БҮЛЕК. АУЫҘ –ТЕЛ ИЖАДЫ – ТУҒАН ӘҘӘБИӘТЕБЕҘ НИГЕҘЕ
(УСТНОЕ ТВОРЧЕСТВО КАК ОСНОВА РОДНОЙ ЛИТЕРАТУРЫ)

 III БҮЛЕК. АУЫҘ –ТЕЛ ИЖАДЫ – ТУҒАН ӘҘӘБИӘТЕБЕҘ НИГЕҘЕ
(УСТНОЕ ТВОРЧЕСТВО КАК ОСНОВА РОДНОЙ ЛИТЕРАТУРЫ)

1.Сарбаева Алһыу, 10-сы класс, Ишембай районы Әхмәтзәки Вәлиди исемендәге 2-се

Башҡорт гимназия-интернаты

Етәксеһе – Әйүпов Рифат Риф улы

  1. Хәмәтдинова Юлиә, 9-сы класс, Ишембай ҡалаһының 11- се урта мәктәбе

Етәксеһе – Тимерғәлина Фәймә Малик ҡыҙы

  1. Насырова Регина, 11-се класс, Күгәрсен районы Тәүәкән ауылының урта дөйөм белем биреү мәктәбе

Етәксеһе – Сәлихова Гөлназ Салауат ҡыҙы

4.Сәғитова Гөлнара, 11-се класс, Күгәрсен районы Мораҡ ауылы  Башҡорт гимназияһы

Етәксеһе – Нурмөхәмәтова  Физәлиә Кинйәғәли ҡыҙы

  1. Шакирова Алина,8-се класс, Яңауыл ҡалаһы лицейының Эткенә ауылындағы филиалы

Етәксеһе – Гәрәйшина Альмира Илдус ҡыҙы

  1. Кудакаев Динис, 8-се класс, Стәрлетамаҡ 2 –се лицей-интернаты                               Етәксеһе – Хәлилов Әхсән Насретдин улы
  2. Хөснөтдинова Әлиә, 9-сы класс, Күгәрсен районы Йомағужа 2-се һанлы урта мәктәбе

Етәксеһе – Мысырғәлина Хәнифә Әнүәр ҡыҙы

  1. Хәлилова Гөлназ, 10-сы класс,Яңауыл ҡалаһы 1-се урта мәктәбе

Етәксеһе – Фаршатова Әлфиә Әнүәр ҡыҙы

  1. Кассинова Евгения, 8 класс, «Ишимбайское специальное учебно-воспитательное учреждение закрытого типа»

Руководитель – Суфиянова Раиля Зайнулловна

  1. Зайнуллина Гульшат, 9 класс, школа № 7, город Уфа

Руководитель – Галлямова Светлана Хайритдиновна

IV БҮЛЕК.МОСТАЙ КӘРИМ ИЖАДЫНДА МИЛЛИ КАЛОРИТ
(НАЦИОНАЛЬНЫЙ КОЛОРИТ В ТВОРЧЕСТВЕ МУСТАЯ КАРИМА)

IV БҮЛЕК. МОСТАЙ КӘРИМ ИЖАДЫНДА МИЛЛИ КАЛОРИТ

(НАЦИОНАЛЬНЫЙ КОЛОРИТ В ТВОРЧЕСТВЕ МУСТАЯ КАРИМА)

  1. Сәғитова Алина,8-се мәктәп, Мәләүез ҡалаһы

Етәксеһе – Батталова Таңһылыу Зиннәт ҡыҙы

  1. Юланова Йәмилә, 8-се класс, Республика политехник лицей-интернаты                                                                            Күмертау ҡалаһы

Етәксеһе  –   Әбхәлимова Зилә Салауат ҡыҙы

  1. Аллаяров Рәвил, 9-сы класс, 52-се лицей, Өфө ҡалаһы

Етәксеһе – Әбсәләмова Шәүрә Мөхәмәт ҡыҙы

  1. Әхмәтшина Наҙгөл, 10-сы класс, Мостай Кәрим исемендәге

158-се Башҡорт гимназияһы Өфө ҡалаһы.Етәксеһе Үтәбаева Фәйрүзә Юныс ҡыҙы

  1. Хәлилова Юлиә,10 –сы класс,Ф. Мостафина исемендәге 20- се башҡорт гимназияһы,

Өфө ҡалаһы. Етәксеһе- Мортазина Лариса Фәрүәзовна

  1. Йосопбаева Камила, 10 класс,  Мораҡ беренсе һанлы мәктәбе, Күгәрсен районы

Етәксеһе – Заһирова Зөлфирә Ғәли ҡыҙы

  1. Байдавлетова Гульсина, 11 класс, СОШ село Бурибай Хайбуллинсокого района

Руководитель – Баймиева Камария Зайнетдиновна

  1. Магасумов Рудольф, 3 курсКрасноуфимский филиал

ГАПОУ Свердловской области «Уральский железнодорожный техникум»

Научный руководитель – Логинов Анатолий Николаевич

  1. Сафина Гульназ, 8 класс, СОШ №20, г.Стерлитамак                                                                                   Руководитель – Валиева Алия Сахиулловна
  2. Әбсәләмова Эльвина, 10-сы класс, 3-сө Башҡорт республика гимназия-интернаты Күмертау ҡалаһы

Етәксеһе – Йосопова Гөлсинә Файзуловна

11.Гиясова Карина, 8 класс, гимназия № 1 г. Благовещенска

Руководитель – Гайнетдинова Лидия Данисовна

12.Гильмияров Нияз, 8 класс, школа № 74, город Уфа

Руководитель – Хурамшина Тансылыу Ишбулдиновна

  1. Кәримова Карина, 9-сы класс, Мостай Кәрим исемендәге 158-се Башҡорт гимназияһы, Өфө ҡалаһы

Етәксеһе – Игелекова Айгөл Иршат ҡыҙы

V БҮЛЕК.МОСТАЙ КӘРИМДЕҢ ӘҘӘБИ-ТӘНҠИТ ҺӘМ ПУБЛИЦИСТИК ЭШМӘКӘРЛЕГЕ

(ЛИТЕРАТУРНО-КРИТИЧЕСКАЯ И ПУБЛИЦИСТИЧЕСКАЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ МУСТАЯ КАРИМА)

 V БҮЛЕК. МОСТАЙ КӘРИМДЕҢ ӘҘӘБИ-ТӘНҠИТ ҺӘМ ПУБЛИЦИСТИК ЭШМӘКӘРЛЕГЕ

(ЛИТЕРАТУРНО-КРИТИЧЕСКАЯ И ПУБЛИЦИСТИЧЕСКАЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ МУСТАЯ КАРИМА)

  1. Кинйәбулатова Рания, 3-сө БРГИ, Күмертау ҡалаһы

Етәксеһе – Харрасова Филүзә Рәжәп ҡыҙы

  1. 2. Аблаев Эмиль, 8 класс, СОШ №1 с.Аскарово Абззелиловского района

Руководитель – Галлямова Зиния Раиловна

  1. Каримов Аяз, 3 курс, Красноуфимский филиал ГАПОУ Свердловской области «Уральский железнодорожный техникум»научный

Руководитель -Логинов Анатолий Николаевич – руководитель музея

  1. 4. Алексеева Екатерина, Мирсаяпова Александра, 9 класс, школа №22 г.Уфа Руководитель – Федина Наталья Збигневна
  2. Айзат Нуртдинов, 10-сы класс, Яңауыл ҡалаһы лицейы Етәксеһе – Гөлсөм Рәмиз ҡыҙы Закирйәнова
  3. Крючев Сынбулат, 8 класс, М.Кәрим исемендәге 158-се Башҡорт гимназияһы

Етәксеһе – Мәмбәтҡолова Ләйсән Фәтиховна

VI БҮЛЕК. МОСТАЙ КӘРИМ ӘҪӘРҘӘРЕНЕҢ ТЕЛ ҺӘМ СТИЛИСТИК ҮҘЕНСӘЛЕКТӘРЕ

(ЯЗЫКОВЫЕ И СТИЛИСТИЧЕСКИЕ ОСОБЕННОСТИ ПРОИЗВЕДЕНИЙ МУСТАЯ КАРИМА)

VI БҮЛЕК. МОСТАЙ КӘРИМ ӘҪӘРҘӘРЕНЕҢ ТЕЛ ҺӘМ СТИЛИСТИК ҮҘЕНСӘЛЕКТӘРЕ

(ЯЗЫКОВЫЕ И СТИЛИСТИЧЕСКИЕ ОСОБЕННОСТИ ПРОИЗВЕДЕНИЙ МУСТАЯ КАРИМА)

  1. Хәлилова Юлиә, 10-сы класс, Раевка гимназияһы, Әлшәй районы

Етәксеһе  – Кашапова Гөлназ Ғабдулла ҡыҙы

  1. Ибрагимова Рәзилә,10-сы класс, 3- сө Башҡорт Республика гимназия – интернаты,

Күмертау ҡалаһы

Етәксеһе – Солтанғолова Руша    Рафиҡ ҡыҙы

  1. Насибуллина Элина, 9-сы класс,    7-се урта   мәктәбе, Өфө ҡалаһы

Етәксеһе – Ғәбитова  Гөлшат Заһир ҡыҙы

  1. Сиразетдинова Алһыу, 9-сы класс, 7-се һанлы урта мәктәбе, Стәрлетамаҡ ҡалаһы

Етәксеһе – Ғәлимова Ильвира Әсхәтовна

  1. Дәүләткирәев Илназ , 8-се класс, Т. Кусимов исемендәге Асҡар гимназияһы Әбйәлил районы

Етәксеһе – Шәрәфетдинова Айгөл Сабирйән ҡыҙы

  1. Мәхмүтова Идилия, 9-сы класс, Т. Кусимов исемендәге Асҡар гимназияһы Әбйәлил районы

Етәксеһе – Кайниева Фәниә Әхмәҙей ҡыҙы

  1. Ибраһимова Яҙгөл, 3 курс, Сибай институты (БДУ филиалы)

Етәксеһе – Ибраһимова Әлфиә Әмировна

 

8.Шәмсеғәлиева Лиана, Илеш районы Йөннө төп мәктәбе

Етәксеһе Фәрүәзова Рәмилә Финус ҡыҙы

  1. Шаймухаметова Яҙгөл, Раевка 2-се һанлы урта мәктәбе, Әлшәй районы

Етәксеһе – Минигулова Амина Мухамитовна

  1. Гүмәрова Лилиә, 8 класс, Ишбулды ауылы урта мәктәбе (Хәлил урта мәктәбе филиалы) Әбйәлил районы

Етәксеһе – Шөғөрова Гүзәлиә Ансаровна

  1. Насырова Гөлсөм, 9-сы класс, Мәҡсүт ауылы урта мәктәбе, Күгәрсен районы
    Етәксеһе – Йомаҡаева Илүзә Йомағол ҡыҙы
  2. Аканаев Сәлим, 8-се класс, 3-сө лицей, Стәрлетамаҡ ҡалаһы

Етәксеһе – Садрисламова Гөлнөр Гайнулловна

  1. Баййегетова Наҙгөл, 11-се класс, Баймаҡ лицей-интернатының

Етәксеһе –  Йәнбирҙина Сәлхиә  Нурмөхәмәт ҡыҙы

  1. Азаматова Сәлимә, 10-сы класс, 8-се башҡорт лицейы, Өфө ҡалаһы

Етәксеһе – Ильясова Гөлсинә Мөхәмәҙинур ҡыҙы

  1. Зиновьева Анастасия, 9 класс, школа № 7, город Уфа

Руководитель – Галлямова Светлана Хайритдиновна

  1. Савинова Дарья, 9 класс, лицей №6, города Уфы

Руководитель – Рыбина Мария Сергеевна,  кандидат филологических наук,  доцент кафедры романо-германского языкознания и зарубежной литературы  БГПУ им. Акмуллы,

Хусаинова Айгуль Равилевна

  1. Хәмитова Әлиә, 8-се класс, Силәбе өлкәһенең Магнитогорск ҡалаһының 9-сы урта дөйөм белем биреү мәктәбе

Етәксеһе –  Хәмитова Гүзәл Фаил ҡыҙы

  1. Николаева Арина, 9 класс, лицей №3, город Стерлитамак

Руководитель – Садрисламова Гульнур Гайнулловна

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
просмотров: 161

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Captcha Captcha Reload

четырнадцать − четыре =






Октябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Сен    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение “Башкирская гимназия № 158 имени Мустая Карима” городского округа город Уфа Республики Башкортостан
сокращенное: МБОУ “Башкирская гимназия № 158 им. Мустая Карима”
Место нахождения (юридический и фактический адрес) :
450074, Республика Башкортостан, г. Уфа, Кировский район, ул. З.Исмагилова, 1.
Руководитель образовательного учреждения:
Ахмадеева Гульназ Гафировна
тел (факс) 8(347) 2 89 52 50, bg158ufa@mail.ru

Башкирская гимназия №158 им. М. Карима

Copyright © 2020. All Rights Reserved.